28 marca w naszej szkole miało miejsce podsumowanie realizacji projektu edukacyjnego uczniów klas II gimnazjum.

Od września 2017r. do marca 2018r. grupa uczniów z klasy II A i II B w składzie: Gabriela Kamionka, Weronika Plebanek, Dagmara Podgórska, Eliza Smołucha, Karolina Sutkowska, Agnieszka Sutkowy, Anna Szypułka, Mikołaj Hajdo, Agnieszka Łątka, Karolina Racibor, Karol Malisiewicz, Zuzanna Kozioł, Daria Białkowska i Weronka Tyrka realizowała projekt edukacyjny: „Czy poezja wpływa na kształtowanie naszej osobowości?”

W ramach projektu wykonaliśmy następujące zadania:

  • Przygotowaliśmy galerię prac plastycznych wykonanych do utworów Poetki Józefy Frysztakowej i zaprezentowaliśmy je w Tarnowskiej Galerii Niebieskiej, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Prace były dostępne dla mieszkańców Tarnowa i powiatu przez okres 2 miesięcy.
  • Przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny na tę uroczystość, która została utrwalona na tarnowskiej stronie internetowej: www. Niezależny Serwis Informacyjny „ Kadr.”
  • Zgromadziliśmy i zgłębiliśmy dostępną literaturę dotyczącą życia i twórczości Poetki Józefy Frysztakowej w związku z 10 rocznicą Jej śmierci.
  • Zorganizowaliśmy spotkanie z Poetą Ryszardem Lisem – przyjacielem Pani Józefy Frysztakowej, który przybliżył nam postać Poetki i wyjaśnił, na czym polega fenomen poezji.
  • Stworzyliśmy samodzielnie prace poetyckie i plastyczne o tematyce jesiennej.
  • Uczestniczyliśmy w Salonie Poezji w tarnowskim teatrze, obcując z twórczością znanych polskich poetów i z samymi aktorami. Należy wspomnieć, iż w tym wydarzeniu uczestniczyli z nami nasi Rodzice, delektując się żywym słowem.
  • Przygotowaliśmy samodzielny Salon Poezji, na którym podsumowując realizację projektu, zaprezentowaliśmy własną twórczość poetycką w obecności naszych koleżanek i kolegów.
  • Korytarz szkolny zdobi okolicznościowa wystawa naszych prac literackich i plastycznych.
  • 13 kwietnia 2018 r. odbędzie się msza święta w naszym kościele parafialnym w intencji Poetki Józefy Frysztakowej w 10 rocznicę Jej śmierci.

 Przy tej okazji należy wspomnieć, że 25 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbędzie się kolejny GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JÓZEFY FRYSZAKOWEJ.

 / uczestnicy projektu wraz z opiekunką /

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk