W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje konkursu ortograficznego, który przeprowadzono w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum. Ogromnie cieszy fakt, iż spora grupa uczniów zechciała zmierzyć się z trudną sztuką pisania w języku polskim.

I tak: Karol Szczerba – klasa II B gimnazjum, Jola Żmuda i Maciej Sondej – klasa VI b będą reprezentować naszą szkołę 13 kwietnia w XIX DYKTANDZIE ORTOGRAFICZNYM „O ZŁOTE PIÓRO”, które organizuje Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. Autorem tekstu dyktanda jest prof. Mirosława Mycawka – językoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jury konkursowemu tradycyjnie będzie przewodniczył prof. dr hab. Bogusław Dunaj. Zapewne tekst dyktanda znów nas zadziwi ilością ortograficznych pułapek, ale tym większa będzie satysfakcja z odniesionego sukcesu. Głównym tematem przewodnim ogólnopolskiego dyktanda jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzymamy kciuki za naszą koleżankę i kolegów. Połamania pióra!

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk