Rozwinęli skrzydła

23 marca w Łużnej odbyła się kolejna edycja przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydłapamiętając o przeszłości”. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie województwa małopolskiego z powiatu: gorlickiego, limanowskiego, tarnowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, z miasta Tarnowa i Nowego Sącza, a także z województwa podkarpackiego z powiatu jasielskiego. W konkursie muzycznym naszą szkołę przepięknie reprezentowały na scenie w Domu Kultury w Łużnej: Anna Jamróg z kl. VIIa,  Aleksandra Dyk z kl.VIb i Magdalena Zych z kl. VIIb. Repertuar piosenek patriotycznych i ich aranżacja została przygotowana przez panią Małgorzatę Pamuła. Postać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki była tematem konkursu religijnego, gdzie swoją wiedzę na ten temat zaprezentowały: Agata Ciurej i Julia Węgrzyn z klasy IIb gimnazjum. Dziewczyny zmotywował do udziału w konkursie ksiądz Leszek Wieczorek. W konkursie historycznym wzięło udział dwustu uczestników. Rewelacyjnie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIa w składzie: Wiktoria Draganik, Julia Leśniak i Miłosz Surmacz. Uczniowie z Tarnowca mogli zobaczyć, jak organizacyjnie wyglądają tego rodzaju przedsięwzięcia na dużą skalę, w jaki sposób przeprowadza się konkursy, a także zweryfikować własną wiedzę i umiejętności z uczniami z różnych szkół. Mogli także oglądnąć prace plastyczne: znaczki, plakaty, kartki, zdjęcia, prace przestrzenne, w których motywem przewodnim było 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Całe przedsięwzięcie miało na celu promowanie postaw patriotycznych w oparciu o historię Polski i pamięć o bohaterach narodowych. Było także lekcją nowoczesnego patriotyzmu młodego pokolenia Polaków i poczucia dumy z faktu bycia Polakami. Dziękuję, że byliśmy tam razem.

                                                                                  Agnieszka Woźniak

Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk