Rozwinęli skrzydła

23 marca w Łużnej odbyła się kolejna edycja przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydłapamiętając o przeszłości”. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie województwa małopolskiego z powiatu: gorlickiego, limanowskiego, tarnowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, z miasta Tarnowa i Nowego Sącza, a także z województwa podkarpackiego z powiatu jasielskiego. W konkursie muzycznym naszą szkołę przepięknie reprezentowały na scenie w Domu Kultury w Łużnej: Anna Jamróg z kl. VIIa,  Aleksandra Dyk z kl.VIb i Magdalena Zych z kl. VIIb. Repertuar piosenek patriotycznych i ich aranżacja została przygotowana przez panią Małgorzatę Pamuła. Postać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki była tematem konkursu religijnego, gdzie swoją wiedzę na ten temat zaprezentowały: Agata Ciurej i Julia Węgrzyn z klasy IIb gimnazjum. Dziewczyny zmotywował do udziału w konkursie ksiądz Leszek Wieczorek. W konkursie historycznym wzięło udział dwustu uczestników. Rewelacyjnie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIa w składzie: Wiktoria Draganik, Julia Leśniak i Miłosz Surmacz. Uczniowie z Tarnowca mogli zobaczyć, jak organizacyjnie wyglądają tego rodzaju przedsięwzięcia na dużą skalę, w jaki sposób przeprowadza się konkursy, a także zweryfikować własną wiedzę i umiejętności z uczniami z różnych szkół. Mogli także oglądnąć prace plastyczne: znaczki, plakaty, kartki, zdjęcia, prace przestrzenne, w których motywem przewodnim było 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Całe przedsięwzięcie miało na celu promowanie postaw patriotycznych w oparciu o historię Polski i pamięć o bohaterach narodowych. Było także lekcją nowoczesnego patriotyzmu młodego pokolenia Polaków i poczucia dumy z faktu bycia Polakami. Dziękuję, że byliśmy tam razem.

                                                                                  Agnieszka Woźniak

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk