5 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej „HISTORIA POLSKI A PATRIOTYZM – MIEJSCA PAMIĘCI”.

Celem konkursu było kształtowanie więzi młodego pokolenia z ojczyzną, zachęcenie do podjęcia historycznej pracy badawczej, a przede wszystkim zainteresowanie uczniów historią poprzez poznawanie miejsc pamięci regionu i okolic. Skierowany był do starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym zadaniem dla drużyn było ułożenie puzzli z miejscami pamięci, a następnie ustna prezentacja (nazwa, lokalizacja, charakterystyka). Kolejnym zmaganiem był test wiadomości dotyczący znajomości miejsc pamięci narodowej miasta Tarnowa i regionu tarnowskiego.

Najlepszą okazała się grupa z naszej szkoły podstawowej: Dagmara Jamróg, Jacek Markiewicz oraz Szymon Pietruszka, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyna z klasy gimnazjalnej SP w Tarnowcu oraz drużyna ze SP w Zgłobicach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, zaś każdy uczestnik – słodką niespodziankę.

Gratulacje dla zwycięskich drużyn!

/A. Tyńska-Gryz, A. Woźniak/

Realizując wymogi rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO"), Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu pragnie przekazać Państwu informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych w SP Tarnowiec , jak również poinformować o przysługujących Państwu prawach z tym związanych. Używamy plików cookies, Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat cookies. polityka prywatności .

  Akceptuję cookies dla tej witryny.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk